Ruby on Rails Developer (Junior & Senior)

Wrocław lub Berlin

Nasza Misja

Infopark AG to niemiecki software house, założony w 1994 roku w jednym z największych centrów technologicznych Europy - Berlinie. Jesteśmy firmą o ustabilizowanej pozycji na rynku, która zachowała atmosferę start-up’u.

Pracujemy z klientami na całym świecie, a obecnie otwieramy oddział we Wrocławiu.Naszą misją jest uczynienie świata lepszym poprzez dostarczenie naszym klientom najlepszego i innowacyjnego oprogramowania. Łączenie biznesu z technologią - to nasza praca.Rozwiązania, które oferujemy naszym klientom pochodzącym z różnych branż, implementowane są w w systemach cloud (IaaS, PaaS, SaaS). Nasze oprogramowanie jest używane codziennie przez tysiące klientów. Nasz zespół obejmuje ponad 70 zmotywowanych specjalistów. Co nas wyróżnia, to profesjonalne i odpowiedzialne środowisko pracy, w którym szanujemy Twój prywatny czas. Cenimy sobie codzienny zdrowy rozsądek, humor i wzajemny szacunek.

 Językiem firmowym naszej firmy jest angielski.

Twoje obowiązki

  • projektowanie, implementowanie i utrzymywanie aplikacji w Ruby on Rails
  • wytwarzanie oprogramowania dla firm i organizacji na całym świecie
  • pomoc klientom w dostosowaniu się do dzisiejszych realiów cyfrowego świata - rozwijanie stron WWW, aplikacji, cyfrowej komunikacji i procesu digitalizacji
  • wykorzystanie metodologii Agile
  • rozwój wraz z zespołem - ucz się od innych i inni niech się uczą od Ciebie

Wymagania

  • Doświadczenie w budowaniu, utrzymaniu i optymalizacji aplikacji internetowych
  • Bardzo dobra znajomość Ruby on Rails oraz JavaScript (preferowany React.js i ES6)
  • Znajomość projektowania i wykorzystywania API dla usług internetowych (web services)
  • Wdrażanie aplikacji internetowych z użyciem chmury (preferowany AWS) i wykorzystywanie ich możliwości
  • Rozumienie zagadnienia implementacji i rozwoju skalowalnych systemów rozproszonych
  • Znajomość frameworków front-end’owych (np. React.js)
  • Znajomość technologii wyszukiwania jak ElasticSearch, baz danych (SQL i NoSQL) oraz tworzenie stron (HTML5/CSS3) w wykorzystaniem framworków jak Bootstrap, Foundation itp.
  • Dodatkowym atutem będzie doświadczenie z systemami CMS oraz e-commerce
  • Doświadczenie w pracy w zespole DevOps (distributed, test-driven, Aglie)
  • Znajomość angielskiego (w piśmie i mowie)

Nie ma dla nas znaczenia czy masz dyplom renomowanej uczelni czy też jesteś samoukiem - szukamy utalentowanych współpracowników!

Praca u nas / Zespół

Skład każdego z naszych zespołów, w zależności od projektu, waha się od 2 do 10 osób. Istnieje również możliwość zamiany projektów - robimy wszystko, aby uniknąć nudnej rutyny!

Jako część zespołu będziesz mógł podzielić się swoimi pomysłami i mieć współudział w bieżących i nowych projektach. Do wersjonowania zmian używamy systemu kontroli wersji GIT a do koordynacji zadań i projektu korzystamy z Trello oraz PivotalTracker. Do komunikacji wewnątrz firmy chętnie używamy Hangouts oraz Slack.

Wydajne miejsce pracy:

Oprócz pracy w domu lub kawiarni za rogiem, nasze biura oferują różne style pracy, takie jak hack-bary, open space, sale konferencyjne, pojedyncze małe biura (pomieszczenia projektowe), sale projekcyjne, kabiny telefoniczne, wydzieloną część biura jako “strefa ciszy” oraz miejscami wypoczynku z kanapami i sofami​ .

Benefity

Wierzymy, że nawet najlepsze benefity nie wygrają z nudną pracą czy okropnymi przełożonymi, dlatego naszym głównym celem jest stworzenie ekscytującego środowiska pracy, pełnego ciekawych projektów i nowoczesnego oprogramowania :)

Jeśli jesteś gotowy przyczynić się do naszego sukcesu, zostaniesz nagrodzony i weźmiesz udział w wynikach naszej pracy.

Oferujemy:

  • stałą umowę o pracę
  • luźne godziny pracy
  • ‘flat hierarchy’
  • możliwość pracy zdalnej lub w jednym z naszych atrakcyjnych biur - w Berlinie lub Wrocławiu
  • darmowe kursy językowe (niemiecki i angielski)
  • hojne planowanie wakacji
  • cotygodniowe śniadania i obiady
  • kuchnia w biurze do dyspozycji
  • darmowe książki
  • darmowe owoce i napoje oraz przyzwoity włoski ekspres do kawy
  • regularne firmowe imprezy
  • nielimitowane rozgrywki w piłkarzyki oraz ping ponga
  • Studentom oferujemy pełną elastyczność - twoja nauka jest również naszym priorytetem
  • Najnowszy MacBook Pro oraz iPhone

Job Vacancies: Wroclaw or Berlin

Content Marketeer
English

Digital Marketing Manager
English

Web Designer
Polski | English

Ruby on Rails Developer (Junior & Senior)

Front-end Developer (Junior & Senior)

Full Stack DevOps Engineer

Working student or part-time employee at the reception
German

Working student for software developing
German

Internship in software developing and project work
German

Apprenticeship as a IT-specialist for application development
German

College Graduates & Trainees

If you are interested send us your documents as an application via PDF using our form.

Your Contact

Erika Schaknowski
Human Ressources

Infopark AG
Kitzingstraße 15
12277 Berlin

Tel.: +49 30 747-993-0